30 sep 2015

KĀDU MOTOREĻĻU IELIET MERCEDES?

0 Comment

Koncerns Mercedes-Benz smērvielām izvirza visaugstākās prasības un piespiež vadošos motoreļļu ražotājus tās precīzi izpildīt, jo tikai tad var rasties pārliecība par galaprodukta kvalitāti.

Mercedes. Šīs leģendārās automašīnu markas nosaukums visiem autovadītājiem asociējas ar dažādiem jēdzieniem. Vieniem tā ir kvalitāte un drošība. Citiem – skaistums un estētika. Savukārt vēl citiem – turības un stabilitātes jēdziens. Taču lielākais šo vācu automašīnu īpašnieku vairākums neapstrīdēs to faktu, ka šāda automašīna ir jākopj īpaši rūpīgi.

Šis postulāts pieliek spēkā, meklējot atbildi uz jautājumu: “Kādu eļļu liet Mercedes?”. Jo izvēloties šo ļoti svarīgo eļļošanas materiālu, jāņem vērā daudzi faktori, bet pats galvenais no tiem, neapšaubāmi, ir paša automašīnas ražotāja rekomendācijas. Šo faktoru dēvē par “pielaidi”, un tā visbiežāk ir sastopama burtu un ciparu formātā. Koncerns Mercedes-Benz atzīst par labāku savas rekomendācijas noformēt šādi: “MB 229.1”. Šos apzīmējumus var atšifrēt tikai profila speciālists, bet parastam automašīnas īpašniekam pietiek zināt tikai eļļošanas materiāla pielaidi savai automašīnai. Šis apzīmējums ir jāmeklē tehniskās apkalpošanas grāmatiņā, bet pēc tam uz motoreļļas kannām.

Daudzajos koncerna Mercedes pastāvēšanas gados tika radītas daudzas pielaides. Mēs pastāstīsim par pašām populārākajām.

Kādu eļļu ieliet Mercedes, ja pielaide ir MB 228.1?

Šī vērtība jeb pielaide norāda uz to, ka kannā atrodas visām sezonām derīgs Super High Performance Diesel (SHPD) formāta eļļošanas materiāls dzinējiem, kas funkcionē augstas slodzes apstākļos.

Kompānijas TEHSERVISS motoreļļa, kas paredzēta Mercedes ar pielaidi MB 228.1:

Viskozitāte 15W-40 – MEGUIN MEGOL HD-C3

Kādu eļļu ieliet Mercedes, ja pielaide ir MB 228.3?

Kannās, kas ir marķētas ar šādu pielaidi, atrodas motoreļļa visām sezonām, kura paredzēta smagās būvniecības un kravas tehnikas dzinējiem. Šo eļļošanas materiālu var pielietot gan sistēmām, kam nav degvielas turboiepūtes, gan arī sistēmām, kam tāda pastāv. Dažādos ekspluatācijas apstākļos šīs eļļas nomainīšanas intervāli var svārstīties no 45 līdz 60 tūkstošiem nobrauciena kilometru.

Kompānijas TEHSERVISS motoreļļa, kas paredzēta Mercedes ar pielaidi MB 228.3:

Viskozitāte 10W-40 – MEGUIN SUPER LL FAMO
Viskozitāte 15W-40 – MEGUIN SHPD

Kādu eļļu ieliet Mercedes, ja pielaide ir MB 228.5?

Pielaide MB 228.5 tiek piešķirta Ultra High Performance Diesel (UHPD) formāta eļļai, kas tiek izmantota smagu slodžu apstākļos un atbilst Eiro-1 un Eiro-2 ekoloģiskajām normām. Šiem eļļošanas materiāliem ir palielināti nomainīšanas termiņi.

Kompānijas TEHSERVISS motoreļļa, kas paredzēta Mercedes ar pielaidi MB 228.5:

Viskozitāte 10W-40 – MEGUIN SUPER LL DIMO PREMIUM

Kādu eļļu ieliet Mercedes, ja pielaide ir MB 229.1?

Ar pielaidi MB 229.1 marķē kannas motoreļļai, kas paredzēta to automašīnu dzinējiem, kuras ir nobraukušas no konveijera 1998. gadā un to ražošana ir pārtraukta 2002. gadā. Ražotājs neiesaka izmantot šo eļļošanas materiālu tiem modeļiem, kuri ir izlaisti pēc šī termiņa. Galvenokārt šeit tiek runāts par M28, M271, M275 benzīna un OM648, OM647 un OM646 dīzeļa variantiem.

Kompānijas TEHSERVISS motoreļļa, kas paredzēta Mercedes ar pielaidi MB 229.1:

Viskozitāte 10W-40 – MEGUIN SUPER LL FAMOMEGUIN SYNTECH PREMIUM
Viskozitāte 15W-40 – MEGUIN MEGOL HD-C3

Kādu eļļu ieliet Mercedes, ja pielaide ir MB 229.3?

Šāda pielaide ir piešķirta motoreļļām, kam ir pagarināti nomainīšanas intervāli. Reizēm šī vērtība var arī sasniegt līdz pat 30 tūkstošus nobrauciena kilometru. Šos eļļošanas materiālus ražotāji īpaši rekomendē pielietošanai vieglajām М100 un М200 sērijas automašīnām, kam ir benzīna dzinējs, kā arī ОМ600 sērijas motoriem, kas izmanto dīzeļdegvielu, izņemot vairākus modeļus, kas ir aprīkoti ar dīzeļdegvielas daļiņu filtru.

Kompānijas TEHSERVISS motoreļļa, kas paredzēta Mercedes ar pielaidi MB 229.3:

Viskozitāte 5W-40 – MEGUIN ULTRA PERFORMANCE LONGLIFE

Kādu eļļu ieliet Mercedes, ja pielaide ir MB 229.5?

Ar pielaidi MB 229.5 tiek marķētas tās Mercedes automašīnām paredzētās motoreļļas, kam ne tikai piemīt pagarināti nomainīšanas intervāli (dažos gadījumos tie var sasniegt līdz pat 30 tūkstošus nobrauciena kilometru), bet arī pilnībā atbilst pašām aktuālākajām ekoloģiskajām normām. Šādas eļļas ļauj dzinējam strādāt daudz ekonomiskākā režīmā, līdz ar to patērējot mazāk degvielas.

Kompānijas TEHSERVISS motoreļļa, kas paredzēta Mercedes ar pielaidi MB 229.5:

Viskozitāte 5W-30 – MEGUIN QUALITY
Viskozitāte 5W-40 – MEGUIN HIGH CONDITION

Koncerns Mercedes eļļošanas materiāliem izvirza visaugstākās prasības un piespiež vadošos motoreļļu ražotājus tās precīzi izpildīt, jo tikai tad var rasties pārliecība par galaprodukta kvalitāti. Tieši tādēļ Mercedes markas automašīnām jāizvēlas motoreļļa, orientējoties uz ražotāja pielaidēm, kuras vienmēr var atrast tehniskās apkalpošanas grāmatā vai specializētā literatūrā.

[top]