29 sep 2015

KĀ IZVĒLĒTIES MOTOREĻĻU, KAS PAREDZĒTA TOYOTA, NISSAN, HONDA UN MAZDA?

0 Comment

Japāņu automašīnu ražošanas koncerniem nav pašiem savu motoreļļas pielaižu sistēmu, kuras smērvielu ražotāji varētu izvietot uz kannām, lai, līdz ar to, atvieglotu izvēli pircējam.

Specializētos forumos japāņu automašīnu īpašnieki bieži vien uzsver, ka ļoti rūpīgi ir jāapsver Uzlecošās saules zemē ražoto automašīnu rezerves daļu un izejmateriālu izvēles iespējas. Bieži vien šādos forumos tiek pieminēta motoreļļa. Izrādās, ka izvēlēties smērvielu “japānim” ir daudz sarežģītāk nekā “vācietim” vai “amerikānim”. Kādēļ tas tā ir – mēģināsim noskaidrot mūsu materiālā.

Problēma ir saistīta ar to apstākli, ka japāņu automašīnu ražošanas koncerniem nav pašiem savu motoreļļas pielaižu sistēmu, kuras smērvielu ražotāji varētu izvietot uz kannām, lai, līdz ar to, atvieglotu izvēli pircējam. Kā gan izvēlēties motoreļļu automašīnām Toyota, Nissan, Honda, Mazda? Atbilde ir vienkārša – saskaņā ar vispārpieņemto starptautisko ACEA un API klasifikāciju. Galu galā, ņemot vērā tieši šīs sistēmas, tiek izveidotas japāņu autoražotāju rekomendācijas.

TOYOTA PAREDZĒTA MOTOREĻĻA

Toyota paredzēta motoreļļa ir iekļauta kompānijas TEHSERVISS piedāvājumā: 

MEGUIN FUEL ECONOMY SAE 5W-30,

Korporācija Toyota ir viena no lielākajām automašīnu ražotājām ne tikai Japānā, bet arī visā pasaulē. Tas ir izskaidrojams ar to, ka kompānija ražo daudzveidīgas automašīnas, kas ir piemērotas pircējiem, kuru ienākumu līmenis ir dažāds. Plašajā sortimentā ir iekļauts arī milzīgs koncerna ražotajām automašīnām uzstādāmo dzinēju daudzums.

Izvēloties motoreļļu Toyota markas automašīnai, pirmkārt jāizskata tehniskās apkalpošanas grāmata vai cita tehniskā dokumentācija. Tieši tajā ir iekļautas ražotāja rekomendācijas vispārpieņemtās ACEA un API klasifikācijas formātā. Praktiski jebkuram dzinējam ir norādītas tam piemītošās unikālās specifikācijas, tādēļ tās visas uzskaitīt nav iespējams. Mēs caurskatīsim tikai vienu no vispopulārākajiem Toyota modeļiem – džipu RAV4 – un centīsimies noskaidrot, kāda motoreļļa ir jāiegādājas dzinējiem, kuri uzstādīti šīm automašīnām.

RAV4 pirmo reizi tika piedāvāts pārdošanai 1994. gadā. Tas tūdaļ pat kļuva par vispopulārāko šī ražotāja automašīnu. Panākumi ir izskaidrojami ar visu funkciju kombināciju un pilnvērtīga apvidus auto iespējām, kā arī ar degvielas ekonomiju un lieliskām manevrēšanas spējām. Šī modeļa izlaišanas laikā tika uzstādīti vairāk nekā desmit gan pēc apjoma, gan pēc jaudas visdažādākie dzinēji. Taču vispopulārākie kļuva 2 litru apjoma motori.

Toyota RAV4 2,0 paredzēta motoreļļa

MEGUIN: Compatible 5W-30New Generation 5W-30, Low Emission 5W-40

Citiem Toyota automašīnu modeļiem Jūs vienmēr varēsiet atrast eļļošanas materiālus, izmantojot mūsu motoreļļas MEGUIN tiešsaistes komplektus.

NISSAN PAREDZĒTA MOTOREĻĻA

Nissan paredzēta motoreļļa ir iekļauta kompānijas TEHSERVISS piedāvājumā:

Kompānija Nissan kopš 1999. gada atrodas vienā aliansē ar franču koncernu Renault. Neskatoties uz to, japāņi pagaidām necenšas pārņemt un ieviest eļļošanas materiālu pielaižu sistēmu, kura ir pieņemta partneru uzņēmumā. Kompānijas inženieri, tāpat kā viņu kolēģi Toyota, piedāvā izvēlēties Nissan motoreļļu saskaņā ar starptautisko ACEA un API klasifikāciju.

Piemēram, viens no populārākajiem autoražotāja modeļiem Nissan Qashqai tiek komplektēts ar dzinējiem, starp kuriem pašlaik visbiežāk sastopams ir 2 litru apjoma benzīna dzinējs, kā arī 1,6 litru dīzeļmotors. Katram no šiem dzinējiem ražotāji iesaka dažādus motoreļļas veidus, kuru sastāva atšķirības ir atspoguļotas ACEA klasifikācijā. Nissan Qashqai, kam ir benzīna dzinējs,  paredzētās motoreļļas viskozitātei ir jābūt 5W-40 un marķējumam ACEA A3/B4, bet dīzeļmotoriem ir nepieciešami eļļošanas materiāli, kuru vērtības ir 5W-30 un ACEA C4.

Nissan Qashqai 2,0 (benzīns) paredzēta motoreļļa

MEGUIN: LOW EMISSION 5W-40

Nissan Qashqai 1,6 (dīzelis) paredzēta motoreļļa

Citiem Nissan automašīnu modeļiem eļļošanas materiālus Jums palīdzēs atrast mūsu motoreļļas MEGUIN izvēles speciālisti

HONDA PAREDZĒTA MOTOREĻĻA

Honda paredzēta motoreļļa ir iekļauta kompānijas TEHSERVISS piedāvājumā:

MEGUIN FUEL ECONOMY SAE 5W-30,

Kompānijas Honda automašīnas, atšķirībā no citu japāņu automašīnu koncerniem, ir daudz jutīgākas pret motoreļļas viskozitāti. Šī ražotāja filiāle Amerikā jau pat ir izveidojusi īpašu tabulu, ar kuras palīdzību var noteikt motoreļļas viskozitāti konkrētai automašīnai, vienkārši salīdzinot modeli un izlaiduma gadu. Tas palīdz daudz ātrāk izvēlēties motoreļļu Honda markas automašīnai.

Honda markas automašīnai nepieciešamā motoreļļas viskozitāte var būt atkarīga no automašīnas dzinēja uzbūves principa. Visbiežāk motoriem, kam ir siksnu sistēma un nobrauciens nav mazāks par simts tūkstoš kilometriem, nepieciešama 5W-30 viskozitātes motoreļļa. Ķēžu dzinējiem vislabāk ir izmantot eļļošanas materiālus, kuru viskozitāte ir 0W-20 vai 5W-20.

Ja runā par API specifikāciju, tad šeit kompānijas inženieri iesaka Honda markas automašīnai izvēlēties SL vai SM eļļošanas materiālu klasi, protams, ja tāda ir norādīta apkalpojamās automašīnas apkalpošanas grāmatā. Ražotājs ļauj arī izvēlēties eļļošanas materiālus, orientējoties uz ne tik plaši izplatīto ILSAC  klasifikāciju un tās GF-4 un GF-5 formāta standartiem. Pēdējais pašlaik ir visaktuālākais, jo tika ieviests samērā nesen – 2010. gada oktobrī. Pirmkārt, tas ir piemērots visām automašīnām, kuras nobraukušas no konveijera 2011. gadā. Šāds marķējums uz eļļas kannas norāda uz to, ka eļļošanas materiāls aizsargā virzuļus un citas automašīnas motora detaļas pret nogulsnēm, kā arī samazina degvielas patēriņu.

Honda paredzēta motoreļļa, specifikācija GF-5

Honda automašīnu modeļiem eļļošanas materiālus Jums palīdzēs atrast mūsu motoreļļas MEGUIN izvēles speciālisti

MAZDA PAREDZĒTA MOTOREĻĻA

Mazda paredzēta motoreļļa:  MEGUIN LEICHTLAUF ENGINE 5W-30MEGUIN ECOLOGY SAE 5W-30MEGUIN FUEL ECONOMY SAE 5W-30

Tā kā tirgū pārstāvēto Mazda modeļu klāsts ir ļoti daudzveidīgs, tad kompānijas inženieri praktiski nesniedz nekādas vispārējās rekomendācijas eļļas izvēles jautājumos. Viņu pozīcija ir skaidra, jo, piemēram, automašīnai Mazda 3, kas ir viens no populārākajiem modeļiem, kopš tās ražošanas sākuma 2003. gadā, tika uzstādīti vairāk nekā desmit visdažādākie motori, kas atšķiras ar apjomu un iekšējo uzbūvi. Katram no šiem dzinējiem piemīt pašam savas prasības attiecībā uz eļļošanas materiāliem un to nomainīšanas termiņiem. Informācija par to, kāds eļļošanas materiāls vislabāk der automašīnas Mazda  dzinējam, kā arī cik bieži tas ir jāmaina, jāmeklē konkrētas automašīnas tehniskajā dokumentācijā.

Kā piemēru var minēt vispopulārākos Mazda 3 modeļu rindas benzīna dzinējus, kuru apjoms ir 1,5, 1,6 un 2 litri. Šo motoru prasības attiecībā uz eļļu ir šādas: sintētiskiem produktiem – 5W-30ACEA A5/B5 un API SL/CF, bet daļēji sintētiskiem – 10W-40ACEA A3/B4 un API SL/CF.

Mazda 3 paredzēta daļēji sintētiska motoreļļa

MEGUIN: POWER SYNT 10W-40

[top]