28 sep 2015

IZVĒLAMIES CHEVROLET PAREDZĒTU MOTOREĻĻU AR PIELAIŽU GM UN DEXOS PALĪDZĪBU

0 Comment

Izvēlamies Chevrolet paredzētu motoreļļu ar pielaižu GM un Dexos palīdzību

Kompānija Chevrolet ir amerikāņu autobūves milža General Motors daļa. Neskatoties uz to, ka šai filiālei piemīt zināma neatkarība, tā tomēr ievēro koncerna kopīgos standartus un noteikumus. Tas attiecas arī uz motoreļļām – kompānijas Chevrolet ieteikumi attiecībā uz dzinēju smēreļļu materiālu izvēli ir noformēti kā pielaižu sistēmas, kuras izstrādājuši General Motors speciālisti.

Vēl nesen koncernam bija divas specializētas pielaides, kurām atbilstoši varēja izvēlēties motoreļļu, kas paredzēta Chevrolet. Šī specifikācija tika noformēta šādi: vispirms – kopīgais apzīmējums GM-LL, pēc tam, atdalot ar defisi – burts A (benzīna motoriem) vai B (dīzeļmotoriem), bet pēc tam – skaitļi 025.

Pielaide GM-LL-A-025

Klase, kurā iekļautas Chevrolet benzīna motoriem paredzētas motoreļļas. Atbilst A3 standartam saskaņā ar Eiropas motoreļļu klasifikāciju ACEA.

Chevrolet paredzēta motoreļļa, kam ir GM-LL-A-025 pielaide

5W-30:  MEGUIN QUALITY

Pielaide GM-LL-B-025

Šeit tiek iekļautas Chevrolet automašīnu dīzeļdzinēju motoreļļas. Atbilst B3 un B4 standartu prasībām saskaņā ar Eiropas motoreļļu klasifikāciju ACEA.

Chevrolet paredzēta motoreļļa, kam ir GM-LL-B-025 pielaide

5W-30:  MEGUIN QUALITY
5W-40:  MEGUIN HIGH CONDITION

Šīs pielaides ir aktuālas līdz 2011. gadam ražotajām automašīnām. Tiem modeļiem, kas nobraukuši no konveijera vēlāk, ir izstrādāta cita rekomendāciju sistēma – DEXOS. Jauno standartu ieviešanu izraisīja koncerna General Motors vēlme ražot ne tikai ilgi kalpojošos un drošus, bet arī maksimāli ekoloģiskus dzinējus.

Ja uz motoreļļas etiķetes ir norādītas DEXOS  formāta specifikācijas, tad smērvielas saturā ir iekļauta vispilnīgākā mazgājošo un aizsargājošo piedevu pakete. Šādu Chevrolet automašīnām paredzētu motoreļļu droši var saukt par pašlaik vismodernāko. Taču līdz ar to tiek noteikti arī attiecīgi ierobežojumi tās pielietošanai: šādu motoreļļu drīkst ieliet automašīnas dzinējā tikai tad, ja to ir īpaši ieteicis autoražotājs.

Koncerna General Motors  inženieri izstrādāja un ieviesa ekspluatācijā divas DEXOS.DEXOS 1 pielaides, kas tiek piešķirtas motoreļļām un attiecas uz Chevrolet  automašīnām ar benzīna dzinēju, DEXOS 2 – ar dīzeļdzinējiem. Turklāt pēdējā pielaide Eiropā attiecas arī uz benzīna dzinējiem, tādēļ to var daudz biežāk redzēt uz motoreļļas kannām.

Chevrolet paredzēta motoreļļa, kam ir DEXOS 2 pielaide

5W-30: MEGUIN EFFICIENCY

Svarīgi: savai Chevrolet  automašīnai motoreļļa ir jāizvēlas tikai saskaņā ar ražotāja rekomendācijām, kas ir uzskaitītas automašīnas tehniskajā dokumentācijā.

[top]